fbpx

Machine-Vision.solutions

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakim stopniu wdrożenie technologii Machine Vision przyniosło namacalne korzyści w przemyśle produkcyjnym. Możliwość automatycznego wyodrębniania informacji z obrazów cyfrowych otwiera drzwi dla producentów rozwiązań dążących do obniżenia kosztów, poprawy jakości i ogólnego usprawnienia procesów.

Machine Vision są rozwiązaniami w zakresie „widzenia maszynowego” (zautomatyzowane systemy wizyjne) oraz sztucznej inteligencji dla różnych dziedzin przemysłu, realizowanych przez GaMP jako projekty pod klucz.

Machine Vision wykorzystywany jest w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych naszych Kontrahentów do kontroli jakości, identyfikacji komponentów, doradztwa, pomiaru, śledzenia oraz liczenia.

Jesteśmy w stanie dostosować każdy moduł SafeSys Machine Vision do wybranej branży i rozwiązać każdy problem.

machine-vision-solutions-gamp

Oferta

Wykonujemy następujące rodzaje projektów Machine Vision:

 • Weryfikacja kompletności
 • Pomiary wymiarów i objętości
 • Odczyt kodów 1D/2D, OCR, OCV
 • Robot Vision
 • Kontrola jakości
 • Colour Matching & Verification – weryfikacja kolorów

 

Projektujemy i wykonujemy najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające precyzyjną kontrolę wzrokową całych linii produkcyjnych, ich weryfikację i analizę w różnych branżach, w tym w branży:

 • motoryzacyjnej
 • medycznej
 • farmaceutycznej
 • elektroniki
 • opakowań
 • żywności i napojów
 • tekstylnej

 

Systemy Machine Vision stanowią integralną część dzisiejszych systemów automatyki przemysłowej.

W celu zapoznania się naszą ofertą dot. rozwiązań Machine Vision zapraszamy na nasz Portal poświęcony tej tematyce: https://machine-vision.solutions/

marki_machine-vision

Tworzymy wartość dodaną i zapewniamy doskonałość operacyjną dla naszych Kontrahentów

Komponenty

kamery-specjalne-machine-vision
obiektywy-machine-vision

SafeSys Machine Vision wykorzystuje „wizualne dane” przechwycone przez zaawansowaną technologię zastosowanych kamer Dahua Technology Machine Vision serii 7000. Następnie „wizualne dane” poddawane są obróbce z zastosowaniem autorskich specjalistycznych algorytmów do wydobywania potrzebnych informacji. Informacje te są następnie wykorzystywane np. do kierowania działaniami maszyn przemysłowych i urządzeń zrobotyzowanych.

Wszystkie rozwiązania Machine Vision realizujemy jako moduły systemu SafeSys. W swoich rozwiązaniach wykorzystujemy kamery matrycowe Dahua Technology. Dahua to jedno z najbardziej zaufanych na świecie źródeł kamer wizyjnych.  Analiza procesów Machine Vision wymaga wykonywania powtarzalnych czynności tak szybko, jak to możliwe i z dużym stopniem dokładności, co jest dokładnie tym co oferują nam produkty Dahua.

Zadbaliśmy również o cześć infrastrukturalną. W naszym sklepie store.safesys.pl zakupisz wszystkie komponenty do każdego modułu Sesje.TV. W ramach standardowej obsługi zamówione komponenty wyślemy do Ciebie w dogodnym terminie.

Na store.safesys.pl znajdziesz bardzo szeroki asortyment, a jeśli czegoś nie ma – znajdziemy to dla Ciebie i wyślemy ofertę. Zależy nam przede wszystkim na tym aby każdy nasz Klient kończąc zakupy był zadowolony i wrócił do nas ponownie.

Nasze rozwiązania Machine Vision zapewniają minimalizację przestojów produkcyjnych oraz zwiększenie jakości produkcji i ograniczenie ryzyka

Korzyści

 • Rozwiązanie pod klucz
  Projektujemy rozwiązania “pod klucz”, takie jak Machine Vision, Sztuczna Inteligencja (AI), itp. Przygotujemy systemy naszych Kontrahentów do Industry 4.0.
 • Integracja systemu
  Integrujemy systemy wizualizacji Machine Vision z systemami robotyzacji naszych Kontrahentów oraz oprogramowaniem typu COTS wiodących Producentów
 • Artificial intelligence (Sztuczna inteligencja)
  Programujemy najbardziej zaawansowane algorytmów analizy obrazu wraz z elementami AI
 • Nauczanie adaptacyjne
  Stosujemy technologię Machine Learning (uczenie maszyn) i rozwiania w oparciu o zaawansowane sieci neuronowe – stale zwiększając precyzję i skuteczność naszych rozwiązań
 • Część procesu produkcyjnego
  Stajemy się nieodłączną częścią procesu produkcyjnego i systemów naszych Kontrahentów
 • SLA
  Zapewniamy serwis i wsparcie 24/7. Gwarantujemy 100% niezawodność naszych rozwiązań

.

Zasada działania

Automatyczna kontrola jest przeprowadzana w linii, tj. w parze z przedmiotami poruszającymi się na linii produkcyjnej gdzie możliwa jest równoległa weryfikacja dwóch przedmiotów.

Technologia oprogramowana w SafeSys Machine Vision jest bardzo złożona, natomiast podstawowa bazowa sekwencja wykorzystywania w systemie do wykonywania zdefiniowanych zadań automatyzacji sprowadza się do podstawowego algorytmu: system Machine Vision wyzwalany jest do przechwytywania obrazu, gdy część/partia towaru znajduje się tuż przed nim, następnie obraz przetwarzany jest równolegle przez wiele skomplikowanych algorytmów funkcji, które wydobywają kluczowe dane z niego.

Na koniec system komunikuje dane wynikowe z systemami nadrzędnymi, dane wynikowe mogą mieć bardzo prostą strukturę jak np. informację powodzenie/niepowodzenie, tak aby można było dzięki nim podejmować kolejne skomplikowane działania decyzyjne. Działania decyzyjne obejmują uruchomienie kolejnych mechanizmów jak np. zatrzymanie linii produkcyjnej, odrzucenie części/partii towaru lub podanie nowych zdefiniowanych sekwencji dla sterowania automatyką robota na linii produkcyjnej.

Case Study:

Precyzyjna analiza koloru znajduje liczne zastosowania w procesie produkcji.

Nie tylko umożliwia dokładne sprawdzenie, czy kolor produktu spełnia restrykcyjne kryteria – również podczas całościowej weryfikacji jakości stosowane jest wyszukiwanie koloru i dopasowywanie go do istniejących szablonów i schematów. System Machine Vision interpretuje nawet niewielką różnicę w odcieniu koloru, niewidoczną dla ludzkiego oka. Jest to niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania procesu produkcyjnego.

Projekty Machine Vision: (+48) 68 410 56 26

Dział Instalacji: (+48) 68 410 56 25