fbpx

Jak obsługa informatyczna może usprawnić twój biznes?

 In Usługi

Obsługa informatyczna Zielona Góra


Obsługa informatyczna
(Outsourcing IT) to rozwiązanie coraz bardziej zyskujące na popularności szczególnie w sektorze MŚP oraz dużych korporacjach. Dlaczego przedsiębiorstwa skłaniają się ku takiemu rozwiązaniu? Odpowiedź jest prosta – dzięki wsparciu firm outsourcingowych są w stanie skupić się na ważniejszych aspektach swojej działalności. Co więcej nie każdą firmę stać na stworzenie nowego działu IT, który może usprawnić działanie przedsiębiorstwa.
Od specyfiki branży, w której działa Twoja firma zależy jakie zadania można zlecić firmie zewnętrznej. Nie powinno się outsourcować zadań, które stanowią rdzeń działalności firmy lub są jej najmocniejszą stroną.

 

W takim razie…

Co warto zlecić firmie zewnętrznej, by usprawnić swoją firmę?

 

 

? Ochrona i archiwizacja danych.

Archiwizacja danych musi być wykonywana regularnie, aby przyniosła oczekiwany efekt. Poza tym zadbanie o nią to jeden z podstawowych elementów bezpieczeństwa w firmie. Gdy zdarzy się awaria, dobrze wykonana archiwizacja pozwala na szybki powrót do pracy. Aktualnie na rynku popularna staje się usługa AaaS (Archive as a Service), która daje możliwość bezpiecznego przechowywania dowolnej ilości danych w Data Center. Dodatkowo nie ponosi się kosztów związanych z tworzeniem własnej infrastruktury serwerowej. Warto zlecić ochronę i archiwizację danych firmie zewnętrznej, jeśli boimy się robić tego na własną rękę. Co więcej, firmy zajmujące się obsługą informatyczną są w stanie automatycznie archiwizować dane, nie wpływając na bieżącą pracę. Trzymane są na silnie zabezpieczonym serwerze, a odzyskiwanie ich przebiega błyskawicznie. Największą zaletą jest również oszczędność czasu oraz pieniędzy przy zastosowaniu takiego rozwiązania.

 

? Administrowanie serwerami.

Zatrudnienie oraz utrzymanie pracownika, który będzie odpowiedzialny za administrację serwerów jest zazwyczaj droższe niż wykupienie abonamentu u firmy oferującej taką usługę. Co więcej, skorzystanie z takiego rozwiązania jest efektywniejsze pod kątem bezpieczeństwa. Dedykowana firma jest gotowa do działania i zareaguje w wypadku kryzysu. Nie ulega wątpliwości, że hakerzy nie przejmują się godzinami urzędowania, dlatego w najczęstszych przypadkach firmy outsourcingowe monitorują Twój serwer 24 godziny na dobę. Wybierając takie rozwiązanie dodatkowo mamy do dyspozycji zazwyczaj kilku ekspertów, a nie jednego.

 

? Pomoc informatyczna – Helpdesk IT.

Czas w biznesie jest bardzo ważny! Helpdesk oferowany przez firmy zewnętrzne służy szybkiemu zgłoszeniu problemów informatycznych oraz ich diagnozie. Takie rozwiązanie oferuje różnego rodzaju usługi m.in. usuwanie awarii oprogramowania, dbanie o system zabezpieczeń systemów oraz konsultacje technologiczne dla pracowników firmy. Helpdesk zazwyczaj składa się z kilku poziomów. Jeśli napotkałeś na złożony problem zostajesz skierowany na kolejne linie wsparcia, na których siedzą eksperci z coraz większą wiedzą i doświadczeniem.

 

? Audyt informatyczny.

 Jest to szczegółowa kontrola z gruntowną analizą, która umożliwia stwierdzenie czy system informatyczny w firmie jest odpowiednio zabezpieczony.  Monitorowanie systemu bezpieczeństwa jest bardzo istotne, lecz wiele przedsiębiorstw nie zdaje sobie z tego sprawy. Systematyczność w działaniu pozwala na szybkie reakcje na powstałe problemy. Warto jest kontrolować kryzysy, dlatego wiele firm decyduje się na skorzystanie z takiej usługi.

 

Aktualnie wiele przedsiębiorstw działających jako outsourcingowe oferuje obsługę informatyczną firm. Polecamy zainteresować się wyżej wymienionymi usługami. Wszystkie mogą mieć pozytywny wpływ na usprawnienie firmy niezależnie od branży.

 

Nasza firma GaMP z siedzibą w Zielonej Górze oferuje opiekę informatyczną!

Skontaktuj się z Nami:

? (+48) 68 410 56 27

? kontakt@gamp.pl 

Obsługa informatyczna Zielona Góra
GaMP Sp. z o.o.
Al. Konstytucji 3-go Maja 8
65-803 Zielona Góra, Poland
Recommended Posts
uslugi_it_zielona_gora_outsourcing_gampopieka_informatyczna_zielona_gora_gamp_outsourcing_it_