fbpx

Outsourcing usług IT: na czym polega i jakie są jego korzyści?

 In Usługi

Czym jest Outsourcing usług IT? 

Termin outsourcing jest angielskim skrótem od wyrażenia: outsideresourceusing.  Połączenie tych trzech słów daje nam zagadnienie oznaczające wykorzystanie zewnętrznych zasobów. ? Outsourcing usług IT to nic innego jak powierzenie obsługi informatycznej wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym. Od kilku lat można zauważyć coraz większe zainteresowanie tego typu usługą. Nic w tym dziwnego korzystanie z tego typu usług informatycznych niesie ze sobą ogrom korzyści.

 

Jakie korzyści niesie za sobą Outsourcing IT?

Jeżeli poszukujesz Specjalistów IT do realizacji konkretnego projektu lub na określony czas, to Outsourcing Specjalistów IT jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

??‍♂️ Bezpieczeństwo – wdrożone procedury bezpieczeństwa, ADO, ABI, możliwość weryfikacji umiejętności przed zatrudnieniem Specjalisty IT.

✔ Ekspresowa re­ak­cja na in­cy­den­ty – korzystając z usług firmy zewnętrznej masz pewność, że zaistniała awaria zostanie naprawiona przez specjalistów w branży. Co więcej, mamy możliwość sprecyzowania, w jakim czasie firma powinna zareagować na usterkę.

? Minimalizacja kosztów – poza kosztami oczywistymi, takimi jak wypłaty pensji i premii, koszty utrzymania firmy: telefon, prąd, Internet, samochody służbowe oraz wyposażenia stanowisk. Przedsiębiorca ponosi również wydatki na kosztow ne szkolenia techniczne dla informatyków. Korzystając z usług Outsourcingu IT, zyskujemy możliwość minimalizacji kos

✍? Wygodna forma rozliczeń – płatność na koniec miesiąca, brak zobowiązań wynikających z kodeksu pracy co przekłada się na zwiększoną płynność finansową firmy.

? Zysk na czasie – odpowiednia dbałość o dział IT jest bardzo istotn a, ale z punktu widzenia rozwoju biznesu nie najważniejsza. Korzystając z rozwiązania jakim jest outsourcing IT możesz skupić się na strategicznych celach firmy, a sprawy związane z IT, zostawić w rękach ekspertów.

? Najlepsze praktyki – firmy, które specjalizują się w outsourcingu IT, dzięki współpracy z wieloma klientami, mają okazję spotykać się codziennie z bardzo różnorodnymi wyzwaniami. W ten sposób pozyskują doświadczenie i know-how, którymi mogą się dzielić z kolejnymi zleceniodawcami, ale także skłania ich to do podnoszenia swoich kompetencji.

? Gwarancja satysfakcji – możliwość rotacji Specjalist ów IT, dopasowanie na każdym etapie realizacji Projektu.  

Nasze doświadczenie 

Na rynku IT aktywnie funkcjonujemy od ponad 22 lat, głównie na terenie Zielonej Góry. Ideą, która przyświecała założycielom firmy GAMP, było zbudowanie spółki posiadającej w swojej ofercie szerokie portfolio usług informatycznych, świadczonych przez grono wykształconych inżynierów. Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że zatrudniani przez nas specjaliści muszą być fachowcami w branżach naszych Kontrahentów. Aby w pełni mogli zrozumieć mechanizmy i procesy biznesowe zachodzące w ich otoczeniu. Spośród wielu usług, które świadczymy znajduje się wcześniej wspomniany Outsourcing IT.

Jak działamy?  

Obecnie GAMP stawia sobie za cel kompleksową oraz profesjonalną realizację inwestycji, począwszy od projektu do jego realizacji oraz świadczenia autoryzowanych usług serwisowych. Dla naszych Kontrahentów projektujemy, wdrażamy, instalujemy, integrujemy,prowadzimy zaawansowane szkolenia, a także oferujemy usługi konsultingowe z zakresu IT.

Co więcej, jeśli jesteś naszym stałym klientem, możesz skorzystać ze specjalnego panelu RMA zarządzającego Twoimi zgłoszeniami serwisowymi oraz Projektami. Specjalny panel RMA umożliwia zaawansowany pogląd do wszystkich etapów zgłoszeń oraz Projektów jednocześnie. Wszystko działa według ustalonego schematu:

Outsourcing IT GAMP - Usługi Informatyczne Zielona Góra

Outsourcing IT GAMP – Usługi Informatyczne Zielona Góra

W przypadku wystąpienia problemu w obszarze infrastruktury Klienta, istnieją dwie ścieżki jego zgłoszenia:
 

?KONTAKT TELEFONICZNY: Bezpośredni kontakt do Opiekuna, bądź też Kierownika Serwisu lub ? PANEL RMA: Logując się do dedykowanego panelu RMA https://rma.gamp.pl/ Klient wprowadza informację o awarii, a ta natychmiast dociera do Kierownika Serwisu GAMP.

Następuje uruchomienie procedury procedury RMA, która obejmuje dobranie specjalisty, doświadczonego w obszarze, w którym doszło do awarii. Pierwszym krokiem jest pomoc zdalna, która jest najszybszym sposobem wsparcia serwisowego. Specjalista GAMP łączy się z infrastrukturą informatyczną Klienta za pomocą szyfrowanego łącza internetowego i zdalnie wykonuje zlecone zadanie.

Znacznie skraca to czas reakcji oraz daje możliwość rozwiązania problemu bez konieczności przyjazdu do siedziby Kontrahenta. W przypadku kiedy konieczna jest wizyta ON-SITE, w zależności od wybranego przez klienta czasu reakcji (1h/2h/3h/4h/6h/24h). Specjalista IT pojawi się na terenie zakładu, by rozwiązać zaistniały problem.

GAMP Ousouricng IT Zielona Góra - Jak działamy?

Jakie usługi IT oferujemy w zakresie Outsourcingu?

GAMP świadczy usługę wynajmu ekspertów w wybranej przez Klienta technologii, pracujących zdalnie lub w siedzibie Kontrahenta. Dokładamy szczególnej uwagi aby kompetencje delegowanych Specjalistów IT, były odpowiednio dobrane na każdym etapie realizacji projektu.

W zakresie Outsourcingu IT oferujemy:

  • Zarządzanie infrastrukturą: – serwerową, – sieciową, – telekomunikacyjną, – peryferyjną.
  • Zarządzanie systemami informatycznym oraz zasobami ludzkimi w obszarze IT.
  • Wsparcie: – użytkowników w organizacji Kontrahenta, – zespołu informatyków Działu IT, – techniczne i administracyjne.
  • Usługi Help-Desk i Hot-Line

 

Dlaczego GAMP?

? Nasze REFERENCJE 

  • ? 22 Lata doświadczenia i wysoka liczba zrealizowanych projektów, sprawiły, że działamy efektywnie i szybko. Naszym Klientom oferujemy najlepsze i sprawdzone przez Nas rozwiązania. Działamy głównie na terenie obszaru miasta Zielona Góra lecz w naszym portfolio możemy pochwalić się przedsiębiorstwami z terenu całego kraju.
  • ? Grono wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy w  szybki sposób potrafią rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy.
  • ?? Przyjazna komunikacja, dzięki której Klient będzie na bieżąco informowany o podejmowanych działaniach, dzięki czemu współpraca z nami przebiega bezproblemowo.
  • ? Szybki czas reakcji, by zminimalizować okres zastoju czy zmniejszonej wydajności. Wiemy jak ważna jest płynność pracy i ile mogą wynosić straty związane z przestojami.
  • ??‍♂️ Dedykowany opiekun Klienta. Zna on specyfikę przedsiębiorstwa oraz stosowanego przez nią systemu informatycznego, jak i dotychczas zastosowane rozwiązania. Dzięki całościowej perspektywie na infrastrukturę informatyczną, możemy działać efektywniej i sprawniej.

 
GAMP Outsourcing IT Zielona Góra - Nasze doświadczenie w liczbach

GAMP Outsourcing IT Zielona Góra – Nasze doświadczenie w liczbach

 

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami  z zakresu usług outsourcingu IT.

Skontaktuj się z Nami:

? (+48) 68 410 56 27

? kontakt@gamp.pl 

  GaMP Sp. z o.o. Al. Konstytucji 3-go Maja 8 65-803 Zielona Góra, Poland

 
Recommended Posts
obsluga_informatyczna_usprawnia_biznes_zielona_gora_gamp_outsourcing_it