fbpx

Własna serwerownia, czy outsourcing Data Center?

Gdzie przechowywać dane naszej organizacji? W jaki rodzaj infrastruktury zainwestować? Aktualnie na polskim rynku znajdziemy szeroką ofertę usług typu outsourcing zewnętrznego Data Center. Jednym z powodów popularności tego rodzaju rozwiązań, jest to, że tylko niewielki procent firm decyduje się na inwestycję w sprzęt i bezpieczeństwo. Korzystanie z profesjonalnych ośrodków Data Center to nowe możliwości, ale też konieczność rozstrzygnięcia gdzie lokować kapitał: własna serwerownia czy może outsourcing? Co się bardziej opłaca? ?

 

Data Center – Co to takiego?

data_center_gamp_zielona_gora

Przeważnie specjalistyczne centrum przetwarzania danych jest pomieszczeniem, które mieści ogromne serwerownie i urządzenia telekomunikacyjne. Prawidłowe funkcjonowanie takiego centrum danych zależy od specjalistycznych rozwiązań architektonicznych i technologicznych, które zapewnia usługodawca. Wszystkie te zabiegi pozwalają dążyć do uniezależnienia pracy serwerów od czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Dodatkowo, profesjonalne dostosowanie pomieszczenia zapewnia bezpieczeństwo i zaawansowany poziom przetwarzania danych.

 

Własna serwerownia czy Outsourcing?

 

Outsourcing zewnętrznego Data Center

data_center_gamp_zielona_gora_serwerownia

Usługi zewnętrzne Data Center są coraz częściej wybierane przez mniejsze przedsiębiorstwa. Właściciele firm wybierając takie rozwiązanie mogą mieć pewność, że dane, które trafiają do chmur obliczeniowych są chronione zgodnie z formalnymi wymogami. Przy dysponowaniu tak dużą ilością danych nie można pozwolić sobie na niepowodzenia, dlatego przedsiębiorstwa stosują najnowsze oprogramowania, wliczając w to zabezpieczenia przed wirusami. Znaczną zaletą jest również to, że przetwarzanie w chmurze jest elastyczne. Kiedy potrzebujemy rozszerzyć swoją działalność nie jest konieczne inwestowanie w budowę nowych pomieszczeń czy budynków. Wystarczy dokupić nową przestrzeń w Data Center. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na budowę własnej serwerowni to outsourcing Data Center jest najlepszym wyborem.
Szukasz pomocy w tym zakresie?

 

Niezależna serwerownia

Wiele firm decyduje się na budowę niezależnej serwerowni z obawy przed wyciekiem danych. Chociaż takie przypadki są niezwykle rzadkie, spora ilość przedsiębiorców właśnie z tego powodu decyduje się na inwestycje we własną infrastrukturę. Firmowe Data Center jest sporą inwestycją, dlatego podejmując się takiego przedsięwzięcia, musimy zadbać o każdy, najdrobniejszy szczegół. Do postawienia wyspecjalizowanych szaf, które umożliwiają montaż serwerów, potrzeba miejsca – sporo miejsca. Małe pomieszczenia często przestają być wystarczające. Co więcej, serwerownia musi być utrzymywana w odpowiednich warunkach. W przeciwnym wypadku nasze centrum danych będzie narażone na awarię, a tym samym utratę cennych danych. Żeby zapewnić optymalne środowisko naszym maszynom musimy zainwestować w mnóstwo rzeczy, m.in. takie jak systemy gaśnicze, przyłącza telekomunikacyjne, instalacje elektryczne, klimatyzacja, transformatory.
Serwerownia powinna być zaopatrzona w:
  • ? Odpowiednią ilość mocy,
  • ?️ Klimatyzator i wentylacja – obieg powietrza, aby odbierać ciepło wydzielane przez ściśle upakowane układy scalone.
  • ?️ System kontroli dostępu – zwiększenie bezpieczeństwa naszych danych poprzez ograniczenie dostępu osobom nieupoważnionym,
  • ??‍? System gaśniczy,
  • ? Instalacje alarmu i monitoringu.
Wszystko do tego musi działać sprawnie, a może się to udać tylko dzięki przeszkoleniu swoich pracowników lub zatrudnieniu nowych specjalistów.
Budowa niezależnego Data Center jest dość skomplikowana, jednak nie jest niemożliwa. Istnieje wiele firm, które służą doradztwem i doświadczeniem w tym zakresie. Dzięki czemu są w stanie zadbać o prawidłowy przebieg realizacji projektu.
Posiadając własne centrum danych jesteśmy niezależni od firm zewnętrznych i zyskujemy pełną kontrolę nad środowiskiem operacyjnym. Możemy podejmować decyzje o metodach autoryzacji, sposobach dostępu i kontroli oraz o poziomie zabezpieczeń.

 

? Jak działamy?:

serwerownia_pod_klucz_gamp_zielona_gora

Własna serwerownia w Twojej firmie? Sprawdź naszą ofertę!

 

Nasze doświadczenie

Cechuje nas wysoka jakość świadczonych usług. Tworzymy zespół inżynierów dysponujących specjalistyczną wiedzą, najnowszą technologią oraz profesjonalnym sprzętem, niezbędnym do projektowania i budowy sieci teleinformatycznych oraz światłowodowych.

Każdy z naszych pracowników, zajmujący się projektowaniem oraz instalacją, eksploatacją czy dozorem sieci teleinformatycznych posiada kwalifikacje, wymagane uprawnienia oraz certyfikaty. Jako firma posiadamy certyfikaty uprawniające do certyfikowania sieci informatycznych zbudowanych w kategorii 5+, 6 i 7 oraz do objęcia ich dwudziestopięcioletnią gwarancją producenta systemu okablowania strukturalnego.

Naszą wiedzę i doświadczenie możemy poprzeć licznymi certyfikatami oraz uprawnieniami, niezbędnymi do instalacji, eksploatacji czy dozoru wykonywanych przez nas instalacji.

Natomiast chmura obliczeniowa GAMP Data Center to przede wszystkim skuteczne i pewne rozwiązanie, oparte na sprawdzonej technologii i wieloletnim doświadczeniu takich firm jak:

  • VMware,
  • Microsoft,
  • Fujitsu,
  • NetApp,
  • CISCO.

Zapewniamy nie tylko wysoką wydajność, ale również wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych jak również możliwość dostosowania chmury do zmieniających się potrzeb naszych Kontrahentów.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo powierzonych danych. W trosce o najwyższy poziom bezpieczeństwa oparliśmy rozwiązania w naszym Data Center o najlepszą i sprawdzone rozwiązania wiodących producentów specjalizujących się w dziedzinie bezpieczeństwa w chmurze. Chronimy dane naszych Kontrahentów zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa oraz aktualnie obowiązującymi przepisami.

Urzędujemy na co dzień w Zielonej Górze ?.

Zapraszamy do naszego salonu oraz do kontaktu drogą ? mailową: kontakt@gamp.pl lub ? telefoniczną: (+48) 68 410 56 00.

Recommended Posts
licencja-microsoft-w-modelu-spla-kupowa-czy-dzierawi