Monitoring zużycia mediów — Safesys Pomiary

monitoring zużycia mediów

Wspieramy przedsiębiorstwa naszych klientów w ich cyfrowej transformacji poprzez tworzenie dedykowanych aplikacji internetowych i mobilnych. Jednym z naszych produktów jest system, który umożliwia monitoring zużycia mediów — Safesys Pomiary.

O systemie

Rozwiązanie polega na automatycznym odczycie danych z urządzeń pomiarowych (liczników) i przesyłaniu ich do aplikacji, co umożliwia bieżący monitoring zużycia mediów, takich jak woda, energia elektryczna, gaz, ciepło, ścieki czy sprężone powietrze.

System obsługuje interfejsy szeregowe RS-485, RS-422, Ethernet oraz wyjścia impulsowe (liczniki wody), umożliwiając w pełni zdalne odczytywanie pomiarów pochodzących z różnych liczników.

Komu dedykujemy monitoring zużycia mediów?

Jeśli napotykasz poniższe sytuacje w swojej firmie, nasz system monitoringu zużycia mediów jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie:

 1. Przedsiębiorstwo otrzymuje kary za przekroczenia ustalonych limitów mocy.
 2. W zestawieniach pojawiają się błędy wynikające z nieprawidłowego wprowadzania danych z urządzeń pomiarowych.
 3. Odczyty liczników wymagają ręcznego spisywania danych.
 4. Firma nie posiada danych dotyczących ilości zużywanych mediów przez konkretne maszyny lub linie produkcyjne.

Monitoring zużycia mediów dedykujemy przedsiębiorstwom, które chcą poznać dokładny rozkład zużycia mediów i efektywniej nim zarządzać.

Co zyskasz dzięki wdrożeniu?

 • Poznasz dokładny rozkład zużycia mediów

Dzięki precyzyjnym danym o zużyciu mediów przez poszczególne maszyny lub linie produkcyjne będziesz mieć pełen wgląd w sposób, w jaki media są wykorzystywane w Twojej firmie. Pozwoli Ci to na lepszą kontrolę oraz identyfikację obszarów, które wymagają optymalizacji.

 • Uzyskasz łatwiejszy dostęp do danych

Nasze rozwiązanie umożliwia gromadzenie dokładnych i aktualnych danych dotyczących zużycia różnych mediów w jednym miejscu, co ułatwi Ci dostęp do tych informacji.

 • Zmniejszysz ryzyko przestojów produkcyjnych

Dzięki monitoringowi zużycia mediów w czasie rzeczywistym będziesz w stanie szybko wykrywać potencjalne problemy i awarie maszyn lub instalacji. To pozwoli Ci podejmować odpowiednie działania naprawcze i minimalizować przestoje produkcyjne.

 • Zautomatyzujesz zbieranie danych

Nasz system umożliwia zdalne zbieranie danych pomiarowych z liczników, dzięki czemu nie trzeba robić tego fizycznie. Zdalne zbieranie danych zapewnia wygodę i oszczędność czasu, co jest szczególnie przydatne w przypadku zarządzania siecią rozproszonych liczników.

 • Wyeliminujesz błędy popełniane podczas odczytów stanu liczników

System automatycznie zbiera i przetwarza dane z urządzeń pomiarowych, eliminując ryzyko błędów spowodowanych ręcznym spisywaniem danych.

 • Oszczędzisz czas i zwiększysz efektywność

Rozwiązanie pozwala na automatyzację wielu procesów związanych z monitorowaniem zużycia mediów. Od automatycznego odczytywania danych z liczników, po generowanie zestawień. Automatyzacja tych procesów pozwoli Ci zaoszczędzić czas i poprawić efektywność całego procesu zarządzania zużyciem mediów.

 • Zminimalizujesz dodatkowe koszty

Dzięki naszej aplikacji będziesz mógł łatwo ustalać limity zużycia mediów. W przypadku przekroczenia tych limitów system automatycznie generuje alerty, co pomoże Ci kontrolować i ograniczać nadmierne zużycie oraz uniknąć dodatkowych kosztów.

 • Zyskasz skalowalny system

Nasze rozwiązanie jest skalowalne i obsługuje liczniki cyfrowego odczytu różnych producentów, dzięki czemu możesz rozszerzać swoją sieć pomiarową, dodając kolejne punkty w systemie.

Opinie naszych Klientów

Obecnie w naszej firmie znajduje się ponad 140 liczników różnych mediów, z których wszystkie dane pomiarowe gromadzone są w systemie Safesys Pomiary. Najważniejszą korzyścią z wdrożenia rozwiązania z perspektywy naszej firmy było wyeliminowanie tradycyjnego odczytu liczników, a także dostęp do dokładnych informacji o zużyciu mediów z podziałem na poszczególne, wydzielone punkty odbioru mediów.

NOVITA S.A.

System monitoringu zużycia mediów dostarcza nam informacji o ilości energii elektrycznej zużywanej w sposób ciągły przez jedną z naszych linii produkcyjnych, co pozwala nam na efektywniejsze zarządzanie energią oraz optymalizację kosztów z nią związanych.

Karton-Pak S.A.

Nasze wdrożenia monitoringu zużycia mediów

Porozmawiajmy o możliwościach wdrożenia systemu w Twojej firmie

(+48) 505 171 894 Adrian Roszczyk Sales Manager

Zobacz, co zrobiliśmy dla naszych klientów

System usprawniający zarządzanie giełdą niedzielną

System usprawniający zarządzanie Giełdą Niedzielną — case study ZRRT S.A.

 • Czytaj dalej
outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny — case study Anneberg

 • Czytaj dalej
GAPMAP

System do zarządzania powierzchniami — GapMap

 • Czytaj dalej
system monitorowania zużycia mediów

System monitorowania zużycia mediów – case study MOSiR

 • Czytaj dalej
system kontroli wjazdu

System kontroli wjazdu — Safesys Portiernia

 • Czytaj dalej