System monitorowania zużycia mediów – case study MOSiR

system monitorowania zużycia mediów

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze to jednostka budżetowa, która zarządza rozbudowaną infrastrukturą sportową, w skład której wchodzą obiekty, takie jak hala akrobatyczno-sportowa, stadion, hala lekkoatletyczna czy hala tenisowa. 

W 2010 roku w ramach rozbudowy infrastruktury powstało Centrum Rekreacyjno-Sportowe. W obiekcie znajduje się basen z aquaparkiem oraz hala widowiskowo-sportowa, która przyciąga kibiców koszykówki, a także fanów koncertów, spektakli i innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Wyzwanie

W ramach Centrum Rekreacyjno-Sportowego, MOSiR umożliwia wynajem powierzchni użytkowych. Do obecnych najemców zalicza się sklep sportowy, siłownię, odnowę biologiczną oraz restaurację. Możliwy jest także jednorazowy najem hali widowiskowo-sportowej na różnego rodzaju imprezy sportowe, kulturalne, wystawy oraz targi.

Największym wyzwaniem dla MOSiR było dokładne mierzenie zużycia mediów, na podstawie którego Klient mógłby rozliczać się z najemcami. Potrzebny był więc system, który stanowiłby wiarygodne źródło danych o zużyciu mediów z liczników znajdujących się w obiekcie.

Proces

Współpraca z MOSIR obejmująca wdrożenie systemu monitorowania zużycia mediów rozpoczęła się w 2020 roku. Klient posiadał już infrastrukturę pomiarową — każda strefa w CRS była opomiarowana, a liczniki umożliwiały zdalny odczyt danych. Naszym zadaniem było więc zintegrowanie liczników z systemem pomiarowym.

Początkowo rozwiązanie zostało wdrożone na próbę, jednak po pomyślnie przeprowadzonej fazie testowej, system został u Klienta. 

Obecnie w ramach maintanence’u zapewnimy ciągłość funkcjonowania aplikacji oraz wsparcie techniczne zespołu, który pomaga w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z działaniem systemu.

Rozwiązanie

System monitorowania zużycia mediów to inteligentne rozwiązanie, którego zadaniem jest automatyczny odczyt z urządzeń pomiarowych (liczników) i transfer danych o zużyciu mediów do aplikacji. 

Rozwiązanie dedykowane jest właścicielom powierzchni na wynajem, którzy rozliczają najemców według wielu liczników różnych mediów, a także przedsiębiorstwom produkcyjnym, centrom logistycznym, galeriom handlowym, rynkom oraz centrom hurtowym.

System umożliwia kontrolę zużycia mediów w czasie rzeczywistym, co pozwala zoptymalizować wartość zużycia oraz obniżyć jego koszty.

Współpraca

Wdrożenie systemu monitorowania zużycia mediów to tylko jeden z obszarów naszego partnerstwa z MOSiR. Na przestrzeni 8 lat współpracy pomogliśmy Klientowi w zakresie RODO, a także byliśmy wsparciem dla działu informatycznego, m.in. w zakresie doboru sprzętu, wdrożenia zapory sieciowej (firewall) czy odtworzenia infrastruktury informatycznej po awarii. 

To, co Klient docenia w naszej współpracy najbardziej to fachowość, wysoka dostępność oraz bardzo dobre relacje z zespołem.

Korzyści

Korzyści, jakie przyniósł Klientowi system monitorowania zużycia mediów:

 • Usprawnienie rozliczania z najemcami, dzięki dokładnym danym z liczników. 
 • Wymiana części opraw oświetleniowych na LED, dzięki monitoringowi zużycia energii w obiekcie.
 • Oszczędność pieniędzy i czasu pracowników, dzięki automatycznym i bezobsługowym odczytom liczników.
 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze system.
 • Dostęp do bieżących i historycznych danych pomiarowych w jednym miejscu.
 • W pełni konfigurowalny system, który umożliwia samodzielne definiowanie przycisków.
 • Dokładny odczyt danych, dzięki eliminacji czynnika ludzkiego, co pozwala uniknąć nieprawidłowości w późniejszych rozliczeniach.

Porozmawiajmy o możliwościach wdrożenia systemu w Twojej firmie

(+48) 505 171 894 Adrian Roszczyk Sales Manager

Zobacz, co zrobiliśmy dla naszych klientów

monitoring zużycia mediów

Monitoring zużycia mediów — Safesys Pomiary

 • Czytaj dalej
GAPMAP

System do zarządzania powierzchniami — GapMap

 • Czytaj dalej
System usprawniający zarządzanie giełdą niedzielną

System usprawniający zarządzanie Giełdą Niedzielną — case study ZRRT S.A.

 • Czytaj dalej
outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny — case study Anneberg

 • Czytaj dalej
system kontroli wjazdu

System kontroli wjazdu — Safesys Portiernia

 • Czytaj dalej